položek
s DPH
  • Zobrazit

Trápí vás alergie? Zkuste perillu frutescens v Aleracaps či Aleramis Finclub

14.09.2013
Jaro je zde a Vy se bojíte, že opět budete kýchat, budete mít rýmu, bude Váš škrábat v krku? Váš imunitní systém chce posilnit. Zkuste osvědčenou bylinu právě na tyto problémy - perillu frutescens. Finclub ji nabízí v řadě allerminů, a to buď v kapslích Aleracaps nebo v kapkách Aleramis, které jsou vhodné i na kožní alergie či štípance. Na velmi citlivou, alergickou a ekzematickou či loupavou červenou pokožku nebo na atopický ekzém doporučujeme finský krém Allermin, které omezuje i svědění.

Konečně se příroda probouzí k životu a většina z nás se těší, že se zase ohřejeme na sluníčku. Určitě se ale netěšíte vy, pyloví alergici. Pro vás je to nejhorší období v roce, kdy vám rýma nedá pokoj, pálí vás oči, neustále hledáte kapesník. Jak tedy alergické reakce zmírnit, případně se jich úplně zbavit?
 
Alergie je přehnaná, nepřiměřená reakce imunitního systému organizmu na látky, se kterými se běžně setkáváme v našem prostředí. Je způsobena nesprávnou aktivací protilátek ze skupiny imunoglobulinu E (IgE) vlivem daného alergenu. Spektrum projevů alergických reakcí je velmi široké, od banální rýmy až po anafylaktický šok, který může končit i smrtí.

Alergie je nepřiměřená lokální nebo systémová reakce na alergeny. Lokálními symptomy mohou být:
  • zduření nosní sliznice (alergická rýma)
  • zarudnutí a svědění či otoky očí (alergický zánět spojivek)
  • dušnost až astmatický záchvat
  • ekzém, vyrážka (kopřivka), a další kožní reakce
Senná rýma je jedním z příkladů velmi běžné slabé alergie – velká část populace trpí symptomy senné rýmy, je-li vystavena působení pylu obsaženému ve vzduchu. Astmatici jsou často alergičtí na prach a roztoče.

Alergen je exogenní antigen, který je schopen u vnímavých jedinců vyvolat patologickou imunitní reakci - tzv. alergii či alergickou reakci. Jde nejčastěji o složky pylových zrn, plísní či zvířecí srsti. Z chemického hlediska představují alergeny převážně glykoproteiny a proteiny. V důsledku způsobuje alergická imunitní odpověď zánět v těle, čímž vyvolává určité alergické choroby. Alergen indukuje protilátkovou odpověď, při které se tvoří specifické protilátky. Ty se navážou na specifické receptory na povrchu buněk. Tyto buňky se hromadí hlavně na sliznicích dýchacího a trávicího systému, na kůži a v okolí cév. Při dalším kontaktu s tím samým alergenem se z postižených buněk uvolní množství látek, jako histamin, prostaglandin D atd. Tyto látky způsobují rozšíření cév, dráždí nervová zakončení, dochází k zúžení dýchacích cest, stimulují tvorbu hlenu, vyvolávají zánětlivé reakce a další akutní nebo chronické alergické projevy. Cytokíny jako TNF (Tumor Necrosis Factor) jsou spojené s alergickou reakcí. Hladina TNF je zvýšená u pacientů s atopickou dermatitidou a jejich hladina je v úzkém vztahu s hladinou histaminu. Vědecké výzkumy potvrdily účinek perilly na zamezení zvyšování hladiny TNF při alergické reakci, a tím i ke snížení množství histaminu v postihnutých tkáních. Současně bylo dokázané, že extrakt z listů perilly snižuje tvorbu IgE protilátek.

Proč alergie vzniká?

Příčina je ukryta v celkovém stavu organismu každého člověka, v míře znečištění jeho vnitřního prostředí toxíny a jedy, který ovlivňuje jeho imunitní, nervový a hormonální systém. Alergická reakce je odpověď na podráždění toxiny, které se hromadí v těle a to není schopno se vlastními silami jedů zbavovat, detoxikovat a regenerovat. Když jsou sliznice dýchacího a trávicícho systému nebo tkáně hlavních čistících orgánů (játra, ledviny) poškozené toxiny, mění přirozené funkce imunitního systému, který začne tvořit protilátky.

Některé příčiny alergických onemocnění:

- oslabená imunita
- oslabení detoxikační schopnosti jater a ledvin
- stres

Léčba medikamenty potlačuje příznaky. V akutním stavu je nevyhnutelná. Ovšem při dlouhodobém užívání organismus zatěžuje vedlejšími účinky. Přírodní léčba alergie spočívá v úpravě životního stylu, v detoxikaci organismu, posilnění činnosti jater a ledvin, v podpoře imunity, předcházení stresu. Bohužel nemůžeme počítat s tím, že se alergie nadobro zbavíme během pár dní. Čím déle se toxiny v těle usazovaly, tím déle bude trvat se jich zbavit. Nelze se jich zbavit najednou, ale postupně. Určitá doba je nutná i na regeneraci tkání.

Přírodní přípravky Finclubu s bylinou Perilla frutescens

Perilla frutescens
(perila křovitá) je původem z Číny a Indie, kde se používá jako léčivá rostlina více než tři tisíce let. Povědomí o mimořádných účincích perilly při alergiích se postupně rozšířilo i do západního světa.

Listy perilly obsahují flavonoidy, anthocyaníny atd., které mají výrazný antioxidační účinek. Při alergické či zánětlivé reakci buňky produkují velké množství volných radikálů, které poškozují okolní buňky. Přítomnost antioxidantů z perilly snižuje rozsah poškozené postihnuté tkáně.

Listy, stonky a semena perilly obsahují kolem 0,5 % esenciálních olejů, kde vědecké výzkumy prokázaly jejich protizánětlivý účinek.

Olej ze semen perilly obsahuje zejména n-3 polynenasycené mastné kyseliny, které snižují produkci leukotrienů, které jako další mediátory alergické reakce vyvolávají zvýšenou propustnost cév a dlouhotrvající kontrakci hladkých svalů, zejména průdušek.

Kromě laboratorních výzkumů se uskutečnilo i množství klinických studií ve Finsku, Japonsku či USA. U pacientů s diagnozou senná rýma (pollinosis) a atopický ekzém se prokázal až 85 % účinek.

Přípravky Aleracaps, Aleramis a Allermin krém obsahují perillu, která se pěstuje ve Finsku a posilňuje i harmonizuje přirozenou imunitu, zmírňuje alergické projevy a pomáhá předcházet alergickým záchvatům. Je vhodná i při senné rýmě a alergickém zánětu spojivek, pomáhá mírnit astmatické záchvaty kašle.

Nebyly zaznamenané žádné vedlejší účinky. Nebyla prokázaná žádná nesnášenlivost s medikamentózní léčbou. Může se podávat v rámci včasné ochrany před alergiemi i jako podpůrný prostředek při zvládání klinických projevů alergie. Pro sezonní alergiky se doporučuje začít s užíváním minimálně 3 týdny před začátkem pylové sezony.

Allermin krém je unikátní svým složením a účinkem na citlivou pokožku i při atopickém ekzému. Účinnou složkou je olej z perilly, který uklidňuje podrážděnou pokožku a zmírňuje svědění. Tento účinek se znásobí se současným vnitřním užíváním kapslí nebo kapek.

Tyto doplňky stravy nejsou léky, nepotlačují okamžitě akutní alergické záchvaty. Nástup účinku je pomalejší, ale při dlouhodobém užívání může výrazně zlepšit alergické projevy. A to bez vedlejších účinků.


Pokud Vás více zajímají doplňky stravy čínské medicíny, alergikům a zejména astmatikům nebo kuřákům a při infekcích horních cest dýchacích doporučujeme houbu cordyceps v té nejvyšší kvalitě.
 


KATEGORIE
Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Platební metody
Akční nabídka

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Finclub - přírodní doplňky stravy pro všechny, ekologické čistící prostředky Codi a La Oca, bio přírodní organická kosmetika s aloe vera bez konzervantů a SLS, registrace do Finclubu - výdělek, výrobky zdarma, informace zdarma, lékařská poradna zdarma, zdarma dovoz zboží Finclubu do měst: Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Valašské Meziříčí, Rožnov pod Radhoštěm, Frenštát pod Radhoštěm, Kopřivnice

LEVNÉ SPOLEČENSKÉ SVATEBNÍ A PLESOVÉ ŠATY - velikost 34 - 56, PRODUKTY S GANODERMOU - káva s reishi, cordyceps, spirulina, FINCLUB - přírodní doplňky stravy, bio kosmetika, eko čističe, SPOLEČENSKÉ ŠATY VÝPRODEJ - levné společenské šaty, LEVNÉ SVATEBNÍ ŠATY - svatební šaty dlouhé i krátké za dobré ceny


JavaScript musí být povolen