položek
s DPH
  • Zobrazit

Přírodní antibiotika

02.06.2016
Pokud Vás nebaví do sebe neustále sypat chemické produkty, zkuste se vrátit k přírodě a sáhnout po něčem přírodním, nabízíme Vám přehled přírodních antibiotik.

Nepochybně jsou antibiotika opravdovým objevem moderní medicíny. Penicilin byl objeven v roce 1928. Zhruba od roku 1940 došlo k rozsáhlému užívání antibiotik, což bylo způsobeno jak doktory, tak lidmi, kteří postupně zapomněli na přírodní antiobitika jako vhodné pro řešení infekcí a zapomněli na mnohaletou tradiční medicínu olej ze žraločích jater. Tato změna vedla v posledních desetiletích ke zneužívání léků na bázi antibiotik a znepokojujícímu nárůstu resistence antibiotik u řetězců tuberkulózy a MRSA  (zlatého stafylokoka) obzvlášť u malých dětí. 


Obrovská důvěra v léky proti infekcím spustila epidemii oslabených střevních funkcí u dětí i dospělých včetně autoimunitních onemocnění všech druhů v důsledku nevyváženého střevního prostředí a z toho vyplynul fenomén zvýšené propustnosti střev (toxické látky, mikroby, nestrávená potrava, odpad a větší než normální molekuly dostávají mimo střevo a tyto úniky mohou být startovním bodem či spojením s mnoha chorobami jako je astma, diabetes, autoimunitní onemocnění jako je lupus, sklerodermie, interní kolitida, dlouhodobé nemoci jako je revmatická artritida, roztroušená skleróza, chronický únavový syndrom a Crohonova choroba). 


Kromě problému antibiotické rezistence existuje problematika dlouhodobých dopadů antibiotik na lidský organismus. Naděje zdravotnické obce, že poškození organismu antibiotiky lze napravit pomocí probiotik a kysaných potravin, a že se střevní flóra poté zázračně vrátí do normálu, se zdá být vzdálená od skutečnosti. Z mnohonásobných zdrojů se vynořuje důkaz, že střevní flóra může být ve skutečnosti nadobro pozměněna prostřednictvím léků či přinejmenším poškození že může přetrvávat několik let.


Pro každodenní nepříjemné infekce, které neohrožují život, existují některé velice silné a účinné přírodní možnosti. Níže uvádíme seznam nejlepších přírodních antibiotik, které jsou známé a široce užívané lidskou populací. 


Oreganový olej 

Existuje více než 40 různých druhů oregana, ale nejúčinnějším oreganem s terapeutickým antibiotickým účinkem je olej vyrobený z divokého oregana Origanum vulgare. Kvalitní oreganový olej vyrobený z těchto druhů má zlatou až tmavě žlutou barvu se silnou vůní. 


Podle Dr. Mercola, nejlepší použití oreganového oleje jako přírodního antibiotika je následující:

a) plíseň nohou a nehtů – několik kapek oreganového oleje nakapat do malé nádobky s vodou a namáčet nohy. Takto je možno i naředěné aplikovat na nehty a kůži.

b) parazity a infekce - naředěný olej ve vodě umístěte pod váš jazyk, vydržte několik minut a pak vypláchněte, opakujte minimálně čtyřikrát denně.

c) infekce dutin – dejte několik kapek oreganového oleje do napařovacího hrnce a inhalujte páru.

Finclub nabízí koncentrovaný oreganová olej v produktech: CANDIMIS a CANDICAPS.

 


Česnek

Česnek zabíjí obecně patogeny, a to nejen bakterie, ale i plísně a viry bez toho, aniž by poškodil střevní flóru. Česnek obsahuje fytochemické a léčebné sirnaté složky. Tyto složky na sebe navazují toxické těžké kovy (např. olovo a kadmium) a vylučují je z těla ven. 


Česnek má antibakteriální, protiplísňové a dokonce protivirové schopnosti. Povzbuzuje růst zdravé střevní mikroflóry tak, že se chová jako prebiotikum (potrava pro probiotika). Česnek se také chová jako silný antioxidant a chrání před poškozením DNA. Chrání organismus před poškozením z radiace a slunečního svitu. Bojuje také proti červům a parazitům


Česnek obsahuje mnoho živin, jako jsou vitamíny (C, B1, B2, B3), minerály (vápník, folát, železo, hořčík, mangan, fosfor, draslík, selen, zinek a fytochemikálie (alicin, beta-kakroten, beta-sitosterol, kyselinu kávovou, kyselinu chlorgenovou, dialyl disulfidový, kyselina ferulová, geraniol, kaempferol, linalool, quercetin, rutin, saponin a další). Látka alicin obsažená v česneku je natolik silná, že je jedním z nejlepších přírodních antibiotik účinní proti MRSA. 


Koncentrovaný česnekový olej bez zápachu naleznete v BIIOLICAPS.


Zázvor

Studie ukazují, že čerstvý zázvor má skutečně účinek antibiotika proti patogenům vytvářejícím se z jídla jako salmonela, listerie a kampylobakterie. Čerstvý zázvor také zvyšuje tvorbu žaludeční kyseliny a pomáhá zklidnit trávení.


Extrakt z olivových listí

Většina lidí ví, že si může zlepšit své zdraví používáním 100% extra virgin olivového oleje. Většina ale neví, že olivové listy fungují jako přírodní antibiotikum.


Podle Dr. Ronald Hoffman MD byl účinek extraktu z olivového oleje objeven v souvislosti s malárií. Extrakt z olivových listí má schopnost redukovat horečku způsobenou těžkým onemocněním. V minulém století došlo k izolaci oleuropeinu z olivových listí. Výzkumníci z Holandska zjistli, že oleuropein působí jako široká paleta přírodního antibiotika, které bezpečně a silně zpomaluje růst neje bakterií, ale také virů a plísní. 

Oleuropein naleznete v OLIVETABS (dříve Antipress).

 

Kurkuma

Kurkuma patří ke koření, které je celosvětově používané, především pak v Indii. Dr. Kelly Brogan MD používá rozsáhle kurkumu ve své holistické psychiatrické praxi. Doktorka říká, že toto obdivuhodné koření je základem protizánětlivé terapie v její praxi. Ve výzkumech se zjišťuje, že kurkuma je účinná proti Helicobacter pylori. Kurkuma také pomáhá při žaludečním poškození způsobeném infekcí. 

Ve Finclubu naleznete kurkumu v přípravku FORTESATABS.

 


Echinacea

Echinacea je rostlina, která je široce používaná pro boj s infekcemi a je předmětem rozsáhlých vědeckých výzkumů. 


Medicínská databáze WebMD uvádí: 

Echinacea se používá pro boj s infekcemi, především pak s rýmou, nachlazením a dalšími onemocněními horního dýchacího ústrojí. Echinace se také používá při chřipkách, infekcích urinárního traktu, kvasinkových vaginálních infekcích, vaginálních herpesech, při infekci krve, onemocněních dásní, angínách, streptokokových infekcích, syfilidě, tyfu, malárii a záškrtu.

Ve Finclubu naleznete kvalitní echinaceu v produktu ECHINFIS.

 


Mezi další účinná přírodní antibiotika patří: kajenský pepř, kolodní stříbro, extrakt z grepfruitových semen, manukový med, rostlina Pau d’Arco

 

 


KATEGORIE
Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Platební metody
Akční nabídka

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Finclub - přírodní doplňky stravy pro všechny, ekologické čistící prostředky Codi a La Oca, bio přírodní organická kosmetika s aloe vera bez konzervantů a SLS, registrace do Finclubu - výdělek, výrobky zdarma, informace zdarma, lékařská poradna zdarma, zdarma dovoz zboží Finclubu do měst: Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Valašské Meziříčí, Rožnov pod Radhoštěm, Frenštát pod Radhoštěm, Kopřivnice

LEVNÉ SPOLEČENSKÉ SVATEBNÍ A PLESOVÉ ŠATY - velikost 34 - 56, PRODUKTY S GANODERMOU - káva s reishi, cordyceps, spirulina, FINCLUB - přírodní doplňky stravy, bio kosmetika, eko čističe, SPOLEČENSKÉ ŠATY VÝPRODEJ - levné společenské šaty, LEVNÉ SVATEBNÍ ŠATY - svatební šaty dlouhé i krátké za dobré ceny


JavaScript musí být povolen