položek
s DPH
 • Zobrazit

Mag375tabs Finclub přírodní hořčík v tabletách na křeče a nervy

300154Kód:

FINCLUB

Výrobce:
sklademDostupnost:
545  / ksCena s DPH:
Množství:
ks
Mag375tabs Finclub přírodní hořčík v tabletách na křeče a nervy

Popis: Mag375tabs Finclub přírodní hořčík v tabletách na křeče a nervy

Doplněk stravy Mag375tabs obsahuje hořčík získaný z Mrtvého moře. Výhodou přípravku je jeho velké balení, nízké dávkování (1 tableta denně), hodně magnezia (3575 mg v jedné tabletě, což je množství odpovídající doporučené denní dávce hořčíku), dobře se láme (tabletu lze půlit, dělit i cucat).

Hořčík je minerální prvek nezbytný pro fungování buněk lidského organismu. Jednostranná strava, nadměrný přísun tuků, cukru, soli, koření, kávy či alkoholu, stejně jako nevyvážené diety, mohou způsobit nedostatek tohoto prvku. Jeho nízká hladina se může projevit při cvičení, namáhavé fyzické práci, během kojení, u diabetiků, osob čelících dlouhodobému stresu. Velmi důležité je jeho doplňování u tetanie nebo u sportovců po tělesné námaze.
 

Hořčík přispívá:

 • ke snížení míry únavy a vyčerpání
 • k elektrolytické rovnováze
 • k normálnímu energetickému metabolismu
 • k normální činnosti nervové soustavy
 • k normální činnosti svalů
 • k normální syntéze bílkovin
 • k normální psychické činnosti
 • k udržení normálního stavu kostí
 • k udržení normálního stavu zubů
 • k procesu dělení buněk

Balení: 140 tablet

Dávkování: 1 tableta denně

Jedna tableta obsahuje: 375 mg hořčíku. Výrobek není určen dětem do 3 let.Hořčík se dále nachází i v kombinaci s vitamíny B v přípravku Magnesatabs nebo v kombinaci s kyselinou listovou v přípravku Karditabs. V kombinaci s vápníkem pak v Dolokaltabs.


Hořčík (magnesium, Mg) je čtvrtým nejhojněji se vyskytujícím minerálem v lidském těle. Jeho hlavní funkcí je aktivovat přes 300 enzymů. Bohužel si sami neumíme hořčík ani další minerály vytvořit, proto jej musíme přijímat stravou. Ze statistik Státního zdravotního ústavu vyplývá, že hořčík přijímáme v menším množství než potřebujeme, zhruba o 20%. To je děje i díky nevhodné úpravě potravy, nezdravému životnímu stylu s konzumací velkého množství cukrů a tuků, v nadměrném množství přijímáme kofein a alkoholické nápoje, stres, znečištěné prostředí.

Člověk, který váží zhruba 70 kg má v těle zhruba 25 - 35 g Mg, 60% je vázáno v kostech a 40% se nachází uvnitř buněk měkkých tkání, jako jsou svaly, játra, červené krvinky. 

Hořčík působí antistresově, antitoxicky, antialergicky i protizánětlivě, uklidňuje nervový systém, působí pozitivně na srdce. Hraje velkou roli v procesech srážení krve, v činnosti střev, žlučníku a močového měchýře. U mladistvých a dospělých je denní potřeba cca 300 - 400 mg hořčíku. U některých skupin je zvýšená potřeba hořčíku, jako jsou těhotné a kojící ženy, sportovci, manageři, lidé fyzicky pracující, ženy v menopauze, lidé ve stresu.

Nízká hladina Mg
se v těle projevuje křečemi v nohou. Je potřebný i pro tvorbu energie. Nedostatek hořčíku se projevuje i nespavostí, únavou, zhoršenou funkcí nervového systému. Právě v mozku, který je metabolicky jedním z nejaktivnějších orgánů v těle, je koncentrace Mg velmi vysoká. Vědci prokázali také souvislost mezi Mg a civilizačními chorobami, jako jsou infarkt, obezita, cukrovka i rakovina. Tato onemocnění sice nezpůsobuje nedostatek hořčíku, ale může mít na jejich rozvoj velký vliv. Mnoho mezinárodních studií prokázalo, že diabetici mají mnohem nižší hladinu hořčíku v těle, nedostatkem trpí více než 35% cukrovkářů. Hořčík je jedním z nejdůležitějších prvků v metabolismu cukrů a inzulinu. Nedostatek Mg způsobuje těžší průběh cukrovky a různé komplikace (př. diabetická nefropatie). 

Hořčík obsahují všechny zelené rostliny, protože je součástí chlorofylu nezbytného pro fotosyntézu. Obsah Mg v listech ovšem není tak vysoký. Nedostatkem Mg v půdě trpí i rostliny (listky žloutnou). Hořčík v potravinách se značně liší dle původu potraviny a závisí i na jejím zpracování. Vysoký obsah hořčíku by měly mít luštěniny, pšeničné klíčky, kakao, sója, banány, jáhly, kešu a para ořechy.
 


 

 

 

Související zboží
Fintabs CD bori vitamíny minerály pro seniory Finclub
 

Fintabs CD bori vitamíny minerály pro seniory Finclub

s DPH: 610 
Komplex vitamínů a minerálu pro pevné kosti
Fintabs CD vápník pro děti Finclub
 

Fintabs CD vápník pro děti Finclub

s DPH: 580 
Vápník pro děti v období růstu
Karditabs new hořčík a vitamíny B Finclub
 

Karditabs new hořčík a vitamíny B Finclub

s DPH: 395 
Přírodní zdroj hořčíku, B vitamínů a kyseliny listové
Magnesatabs přírodní Mg a vitamíny B Finclub
 

Magnesatabs přírodní Mg a vitamíny B Finclub

s DPH: 370 
Zdroj hořčíku a vitamínů B
Mineraltabs komplexní minerály Finclub
 

Mineraltabs komplexní minerály Finclub

s DPH: 370 
Komplex přírodních minerálů multiminerál
Optisaltabs hořčík a draslík Finclub
 

Optisaltabs hořčík a draslík Finclub

s DPH: 485 
Zdroj hořčíku a draslíku, minerály jsou součástí péče o srdečně-cévní aparát, o svalovou i nervovou soustavu

KATEGORIE
Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Platební metody
Související zboží

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Finclub - přírodní doplňky stravy pro všechny, ekologické čistící prostředky Codi a La Oca, bio přírodní organická kosmetika s aloe vera bez konzervantů a SLS, registrace do Finclubu - výdělek, výrobky zdarma, informace zdarma, lékařská poradna zdarma, zdarma dovoz zboží Finclubu do měst: Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Valašské Meziříčí, Rožnov pod Radhoštěm, Frenštát pod Radhoštěm, Kopřivnice

LEVNÉ SPOLEČENSKÉ SVATEBNÍ A PLESOVÉ ŠATY - velikost 34 - 56, PRODUKTY S GANODERMOU - káva s reishi, cordyceps, spirulina, FINCLUB - přírodní doplňky stravy, bio kosmetika, eko čističe, SPOLEČENSKÉ ŠATY VÝPRODEJ - levné společenské šaty, LEVNÉ SVATEBNÍ ŠATY - svatební šaty dlouhé i krátké za dobré ceny


JavaScript musí být povolen