položek
s DPH
  • Zobrazit

Bolí mě klouby

17.03.2013
Bolí Vás klouby? Hledáte přírodní doplňky stravy, které Vám uleví? Finclub nabízí kolagen v přípravcích Flexigel a Artigel, vápník ve Fintabsech, Flexistrong extrakt ze škeblí a další. Doplňky stravy vhodné nejen pro seniory a sportovce.

Nejčastější choroby kloubů, které postihují zejména starší generaci, ale čím dál častěji i mladší generaci, jsou artroza a artritida.

Artroza

Rentgenové změny typické pro osteoartrozu nacházíme u téměř 70 % osob starších 65 let (statistika z USA). Nejvíce postihuje váhonosné kyčelní a kolenní klouby, nacházíme ji však běžně i jinde (páteř, rameno, loket, prsty). Při artroze dochází postupně k destrukci kloubní chrupavky a změně jejích mechanických vlastností. V extrémním případě těžkého stupně artrozy může být chrupavka zničena zcela. Destrukce je dána poruchou homeostázy metabolismu chrupavky.  Bolest při osteoartroze je dána postižením okolních tkání, poškození samotné chrupavky nebolí.

Rozvoj onemocnění bývá velmi pozvolný, obvykle mnoho let až desítky let. Na začátku dochází k výše popsaným změnám na úrovni metabolismu chrupavky, v jejich důsledku k narušení její matrix, která ztrácí pevnost a pružnost. Na chrupavce se objevují drobné trhliny, dochází k jejímu ztenčování, pro které je typická častá nerovnoměrnost. Dokud je chrupavka schopna tyto děje kompenzovat, nemusí pacient pociťovat žádné změny. Teprve v okamžiku, kdy již chrupavka není schopna dostatečně plnit svou funkci, dochází k nepřirozené zátěži okolních tkání (kost, kloubní pouzdro, vazy, svalstvo), což se projeví prvními obtížemi. Diagnostickými kritérii progrese artrozy jsou změny viditelné na rentgenovém snímku.

Klinickými projevy jsou bolest a ztuhlost kloubů. Bolest bývá při zátěži. Typická je též tzv. startovací bolest a ztuhlost po delším klidu (např. ráno po probuzení), která po rozcvičení během 15-20 minut obvykle mizí. Při větším postižení bývá i bolest klidová.

Počáteční stadia osteoartrozy lze zvládnout kombinací farmakologických a nefarmakologických metod (redukce hmotnosti, snížení zátěže, přiměřená pohybová aktivita, rehabilitace, používání opěrných pomůcek). Pokud ještě není chrupavka příliš poškozena, je možné dosáhnout její alespoň částečné reparace. V těžších stadiích je kromě tlumení bolesti jediným účinným řešením operativní řešení, často to bývá náhrada kloubu endoprotézou (aloplastika).

Z doplňků stravy od Finclubu můžeme doporučit tyto přípravky, které mohou být nápomocné:

Kolageny FLEXIGEL a ARTIGEL

Enzymaticky hydrolyzovaný kolagen, lehce vstřebatelný. Kloubní chrupavka je ze 40 % tvořena kolagenem, který má významný podíl na struktuře vaziva, šlach, kostí, kůže, vlasů, cévních stěn. Hydrolyzovaný kolagen podporuje regeneraci chrupavky, vaziv, šlach. Pomáhá nahradit úbytek kolagenu, ke kterému dochází vlivem stárnutí, nadváhy, metabolických poruch, nevhodné pohybové aktivitě, při úrazech. Jeho užívání se doporučuje i dětem v období rychlého růstu a sportovcům, i ženám v menopauze.
Tyto přípravky by se měly užívat min. 3 měsíce a kúru 2x - 3x ročně opakovat.
 
           

FINTABSY

Fintabs C, Fintabs CD, Fintabs CD bori a Fintabs pro. Všechny 4 přípravky obsahují prvky (vitamíny, minerály), které jsou důležité pro správnou funkci pohybového aparátu. Křemík je potřebný pro tvorbu chrupavek a kostí a má zásadní úlohu při tvorbě kolagenu v kostech a vazivech. Jeho obsah v tkáních s věkem klesá, proto je nutné ho do organismu dodávat. Vitamín C podporuje regeneraci tkání a je potřebný při tvorbě kolagenu. Chrom zpevňuje cévy, kosti a klouby, má pozitivní vliv na metabolismus. Biotin podporuje růst buněk, zlepšuje kvalitu kůže, vlasů a nehtů.
 
        

FLEXISTRONG

Tento doplněk stravy je vhodný v případě, když důsledkem artrozy vzniknul v kloubu zánět. Extrakt ze slávek zelenoústých má výrazné protizánětlivé účinky, zmírňuje bolestivost a otoky. Kromě toho obsahuje látky, které podporují doplnění kloubního mazu a pomáhají obnovovat kloubní chrupavky a kostní tkáně. Na dosáhnutí žádoucího efektu je nutno využívat minimálně 3 balení za sebou. Zlepšení stavu je možno očekávat po 3-4 týdnech. Je možno jej užívat dlouhodobě, nemá vedlejší účinky. Vhodný i u artritidy.
 

Artritida

Artritida je zánětlivé onemocnění, způsobené především mikrobiálními infekcemi jako borélie, chlamýdie, streptokoky, salmonely, virusy, některými poruchami metabolismu (dna), zátěží šlach a projevuje se bolestivostí kloubů a jejich postupným poškozením, postihuje však i ostatní orgány. Závažnost spočívá v tom, že nejen snižuje kvalitu života nemocných, ale zkracuje délku jejich života v průměru o 6 – 7 let. Na vzniku a rozvoji onemocnění se podílejí imunopatogenní mechanizmy. Neznámý antigen podněcuje tvorbu protilátek (např. revmatoidní faktor), které poškozují primárně měkké tkáně kloubu (synoviální membránu, šlachy, svaly). Začátek může být plíživý nebo akutní. V počátku bývá postižen jeden kloub nebo i více kloubů současně.

Do skupiny těchto onemocnění patří i revmatismus. Je důležité si uvědomit, že tyto onemocnění jsou jiné než artroza.

Zanícený kloub je opuchlý, často může mít podivný tvar, může být začervenalý. Součástí onemocnění jsou i další příznaky - mírně zvýšená teplota, únava, nechutenství, slabost.

Artritida může mít lehčí průběh a během několika týdnů může dojít k úplnému vyléčení pacienta, někdy ale může způsobit až invaliditu pacienta.

Při revmatické artritidě můžou být zánětem postihnuty nejen klouby, ale i další tkáně, jako oči, močový měchýř, střeva atd. Často jsou postihnuty klouby na rukou. Při Bechtěrevově chorobě jsou zanícené vazy okolo kloubů a šlachy, často se projevuje nejdříve na achilovce. Ochronoza je revmatické onemocnění chrupavek. Při revmatismu dochází vlivem zánětu k destrukci kloubu a k jeho deformaci.

Léčba artritidy je dlouhodobá. Léčba medikamenty jako jsou antibiotika a protizánětlivé léky je v tomto případě nutná, protože léčí příčinu onemocnění. Podpora činnosti imunitního systému je základem léčby v akutním, ale i chronickém stavu.

Z doplňků stravy Finclub mohou být nápomocné:

BI-IOMAXIN CAPS
 
3x2 kapsle užívat minimálně 6 měsíců, hlavně v zimním období. Při akutním stavu jej možno jej užívat i s chemickou léčbou.
 
CANDIMIS

2x2 kapky oregánového a olivového oleje Candimis při akutní bakteriální infekci

 

 
BETUTABS

Dle čínské medicíny patří kloubní synoviální blány do energetického okruhu ledvin. Pravidelné užívání Betutabsu podpoří jejich činnost, což vede k celkovému zlepšení.

KATEGORIE
Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Platební metody
Akční nabídka

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Finclub - přírodní doplňky stravy pro všechny, ekologické čistící prostředky Codi a La Oca, bio přírodní organická kosmetika s aloe vera bez konzervantů a SLS, registrace do Finclubu - výdělek, výrobky zdarma, informace zdarma, lékařská poradna zdarma, zdarma dovoz zboží Finclubu do měst: Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Valašské Meziříčí, Rožnov pod Radhoštěm, Frenštát pod Radhoštěm, Kopřivnice

LEVNÉ SPOLEČENSKÉ SVATEBNÍ A PLESOVÉ ŠATY - velikost 34 - 56, PRODUKTY S GANODERMOU - káva s reishi, cordyceps, spirulina, FINCLUB - přírodní doplňky stravy, bio kosmetika, eko čističe, SPOLEČENSKÉ ŠATY VÝPRODEJ - levné společenské šaty, LEVNÉ SVATEBNÍ ŠATY - svatební šaty dlouhé i krátké za dobré ceny


JavaScript musí být povolen